top of page

Připravujeme

5179rDq8tDL._SX386_BO1,204,203,200_.jpg

Obálka se připravuje

Céline Person - Emma ne veut pas dépasser

Ema je velmi pilná holčička, ráda kreslí, která se snaží nikdy nepřetáhnout, takže v den, kdy se to stane, je zoufalá... a přesto se stane něco neslýchaného: vzlétne do oblak, kde se setká s neobyčejnými postavami. Poetický a originální příběh o zvědavosti, sebepřekonávání a tvořivosti.

Vyjde 2023

a-venom-dark-and-sweet.jpg

Judy I. Lin - A Venom Dark and Sweet

Do království Velké Si přišlo velké zlo. Vyhnaný princ se vrátil, aby se chopil moci, a jeho nástupu na dračí trůn napomohly hromadné otravy, které drží lid ve strachu a nedůvěře.
Ning, mladá, ale mocná šen-nung-š, vládkyně magie využívající starobylé a jemné umění výroby čaje, doprovodila princeznu Čen do vyhnanství. Přidává se k nim čerstvě uzdravená sestra Šu i princeznina věrná osobní strážkyně. Čtyři mladé ženy společně cestují po celém království a hledají spojence, kteří by jim pomohli vyhnat útočníky a získat zpět Čenin právoplatný trůn.
Zlatý had však stále pronásleduje Ning v nočních můrách vizemi války a krveprolití. Probudilo se zlo, které je mnohem starší než malicherné lidské konflikty, a všechna magie v zemi možná nestačí na to, aby ho zastavila před pohlcením světa...

Obálka se připravuje

Vyjde v květnu 2024

a-sprinkle-of-sorcery.jpg

Michelle Harrison - A Sprinkle of Sorcery

Rodinná kletba byla zrušena a sestry Svízelovy: Bety, Fliss a Šája mohou opustit ostrov Vraní kámen. Když však do Pytlákova doupěte dorazí záhadná dívka s kapsou plnou čarodějnických kamenů a v doprovodu bludičky, zdá se, že na jejich prahu přistálo další dobrodružství. A když se Šája ztratí, je na Bety a Fliss, aby se vydaly na cestu mlžnými bažinami, kolem lovců čarodějnic a na tajný ostrov, který neexistuje na žádné mapě...

Obálka se připravuje

Vyjde v červnu 2024

61068806.jpg

Obálka se připravuje

Katarzyna Bielińska - Hora Moudrosti

Hora Moudrosti je atmosférický příběh o hledání přátelství, překonávání problémů a o tom, jak důležité je snít a jít za svými sny. Kniha vypráví o lišce a medvědovi, kteří se vydávají na cestu za květem přátelství, protože vědí, že když ho najdou, splní se jim jejich sen - medvěd hledá opravdového přítele a liška chce cestovat a zbavit se strachu ze tmy.

Vyjde v červnu 2024

Last Rose of Shanghai.jpg

Obálka se připravuje

Weina Dai Randel - The Last Rose of Shanghai

V Japonci okupované Šanghaji jsou dva lidi z odlišných kultur svedeni dohromady osudem a láskou k hudbě...
1940. Aiyi Shao je mladá dědička a majitelka dříve populárního a okouzlujícího šanghajského nočního klubu. Ernest Reismann je nemajetný židovský uprchlík vyhnaný z Německa, outsider hledající útočiště ve městě, které se obává cizinců. Ztrácí téměř veškerou naději, dokud se nesetká s Aiyi. Když si Ernesta najme, aby hrál v jejím klubu na klavír, její vzdor vůči zvyklostem vyvolá senzaci. Díky jeho okamžité slávě se Aiyiin klub opět stane nejžhavějším místem v Šanghaji. Brzy si uvědomí, že je spojuje víc než jen vášeň pro jazz, ale jejich rozdíly se zdají být nepřekonatelné a Aiyi je zasnoubená s jiným mužem.
Jak se válka stupňuje, Aiyi a Ernest se ocitají rozděleni a jejich volba mezi láskou a přežitím je stále zoufalejší. Tváří v tvář zdrcující přesile se dá do pohybu řetězec událostí, které oběma navždy změní život.

Vyjde v září 2024

30739547.jpg

T. M. Frazier: Preppy: The Life & Death of Samuel Clearwater, Part One

Mysleli jste si, že Preppy je mrtvý... mysleli jste si to špatně.

Samuel Clearwater alias Preppy má rád motýlky, palačinky, šle, dobré přátele, dobrou zábavu, dobré drogy a dobrý sex.
Vypracoval se z hrozného dětství a žije život, jaký si vždycky představoval. Když potká dívku, narkomanku stojící nad propastí, zmítá se mezi city k ní a ochromujícím strachem, že by právě ona mohla ukončit život, který miluje.

 

Andrea Dre Capuletová je vyčerpaná a unavená.
Unavená z toho, že žije pro další dávku. Unavená z dělání věcí, ze kterých se jí obrací žaludek. Unavená z pohledu do zrcadla na odraz osoby, kterou se stala. Právě když se rozhodne se vším skoncovat, potká muže, který navždy změní běh jejich životů.
A jejich smrt.
Pro většinu lidí je smrt koncem jejich příběhu.
Pro Preppy a Dre je smrt jen začátkem.

Vyjde v září 2024

60461898.jpg

Obálka se připravuje

Sue Lynn Tan - Heart of the Sun Warrior

Po nebezpečné výpravě za osvobozením matky se Sing-jin opět daří v klidu domova. Její křehký klid je však ohrožen objevem podivné magie na Měsíci a znepokojivými změnami v Nebeském království, kde císař upevňuje svou moc. Sing-jin je sice odhodlaná vyhnout se vzrůstajícímu nebezpečí, ale objev šokující pravdy ji podnítí ke zrádné konfrontaci.

Sing-jin je nucena znovu uprchnout ze svého domova a spolu se svými společníky se vydává do neprobádaných zemí Nesmrtelné říše, kde se setkává s legendárními tvory a prozíravými panovníky, milovanými přáteli i zarytými protivníky. Spojenectví se mění rychleji než příliv a odliv a Sing-jin musí překonat zášť a nepřátelství z minulosti, aby si našla novou cestu vpřed a hledala pomoc tam, kde si to nikdy nepředstavovala. Když se říší přežene nevýslovná hrůza, musí Sing-jin odhalit pravdu svého srdce a prodrat se troskami - povstat proti zlu dřív, než zničí vše, co je jí drahé, a světy, které si zamilovala... i když si to vyžádá tu největší cenu ze všech.

Vyjde začátkem prosince 2024

bottom of page