Připravujeme

Přebal - DP.png

Clare Chambers: Drobná potěšení

1957, jihovýchodní předměstí Londýna.
Jean Swinneyová je novinářka v místních novinách, zklamaná v lásce a na prahu čtyřicítky žijící v omezeném životě se svou svárlivou matkou: malý život, z něhož není úniku.
Když se na redakci obrátí mladá Švýcarka Gretchen Tilburyová a tvrdí, že její dcera je výsledkem panenského porodu, je na Jean, aby zjistila, zda jde o zázrak či podvod. Čím více však Jean pátrá, tím více se její život podivně (a ne nepříjemně) proplétá s životem Tilburyových: Gretchen je nyní její přítelkyní a její svérázná a okouzlující dcera Margaret jakýmsi náhradním dítětem. Příběh, který zkoumá pro noviny, však stále více způsobuje temné vlny v životě všech. A přesto se Jean nedokáže přimět k tomu, aby zavrhla šanci konečně okusit štěstí... Ale bude třeba zaplatit vysokou cenu.

Vyjde v září 2022

Philosopher Queens.jpg

Obálka se připravuje

Rebecca Buxton a Lisa Whiting: Královny filosofie

Dějiny filosofie se ženám příliš nevěnují: pravděpodobně jste slyšeli jména Platón, Kant, Nietzsche a Locke - ale co Hypatia, Arendtová, Oluwole a Young?
Královny filosofky je dlouho očekávaná kniha o životě a díle žen ve filosofii od žen ve filosofii. Tato sbírka staví do centra pozornosti dvacet významných žen, jejichž myšlenky měly na svět hluboký (ale z velké části nepřiznaný) vliv.
Dozvíte se o Ban Zhao, první ženě historičce ve starověkých čínských dějinách; Angele Davisové, snad nejikoničtějším symbolu amerického hnutí Black Power; Azizah Y. al-Hibri, známé zkoumáním průsečíku islámského práva a rovnosti pohlaví, a mnoha dalších.
Pro každého, kdo si kladl otázku, kde jsou ženy filosofky, nebo pro každého, kdo se zajímá o dějiny idejí - je čas seznámit se s královnami filosofie.

Vyjde v říjnu-listopadu 2022

Lawless.jpg

Obálka se připravuje

T.M.Frazier: Psanec

Zničená. Rozbitá. Ztracená.
Thia přišla o všechno. Nemá už žádné možnosti, a tak se obrátí na motorkáře, kterého potkala jako dítě, aby jí oplatil laskavost, kterou jí před lety přísahal.
Bearův nejlepší přítel je mrtvý. Jeho otec ho chce dostat do vězení. Má však na srdci důležitější věci než růžovovlasou dívku z benzinové pumpy, o které si myslel, že už ji nikdy neuvidí. Až do chvíle, kdy mu její potlučené tělo někdo hodí na práh.
Dodržet slib daný Thii znamená, že Bear musí být ochoten riskovat všechno, včetně svého života... a toho, co mu zbylo ze srdce.

Vyjde v listopadu 2022

Intuitive Fasting.jpg

Obálka se připravuje

Will Cole: Intuitivní půst

Dr. Cole vás v rámci svého Čtyřtýdenního flexibilního půstu provede různými fázemi přerušovaného půstu, přičemž každý týden plánu je přizpůsoben tak, aby se zaměřil na jiný aspekt vašeho zdraví. Ukazuje nejúčinnější způsoby půstu a stravování, které umocňují zdravotní přínosy přerušovaného půstu a vyvažují odpočinek a regeneraci s čistými, výživově bohatými a chutnými potravinami. Na konci čtyř týdnů budete mít všechny nástroje potřebné k tomu, abyste obnovili své tělo, dobili svůj metabolismus, obnovili své buňky a ustanovili rovnováhu svých hormonů. Spolu s více než 65 recepty zde najdete také plán, díky němuž si můžete půst a stravovací fáze přizpůsobit tak, aby trvale vyhovoval vašemu životnímu stylu.

Vyjde 2022

Le Gant.jpg

Véronique Cauchy a Virginie Grosos: Rukavička

Jednoho zimního dne najde myška ke své velké radosti ztracenou rukavici, do které se schová. Rychle se k ní přidávají další zvířátka, která se uvelebují v každém prstu. Kam se má ale schovat laň, když je rukavice úplně plná?

Obálka se připravuje

Vyjde na podzim 2022

Estelle et Noé.jpg

Laureen Bouyssou Camouche: Estel a Noe objevují vesmír

Proč žijeme na planetě? Proč Měsíc každou noc mění svůj tvar? Co je to asteroid a k čemu slouží Slunce? Estelle a Noé jsou zvídavé děti. Společně objevují historii naší planety a prostřednictvím vědy odhalují tajemství vesmíru.

Ponořte se s nimi mezi hvězdy, prohlubte své znalosti o vesmíru, planetách a sluneční soustavě!

Vyjde na podzim 2022

Obálka se připravuje

a-curious-beginning.jpg

Obálka se připravuje

Deanna Raybourn - A Curious Beginning

Londýn, 1887.

Po pohřbu své staropanenské tety může osiřelá Veronica Speedwellová pokračovat ve svých cestách po světě a věnovat se vědeckému bádání - a příležitostným milostným avantýrám. Zběhlá v lovu motýlů stejně jako v odhánění ctitelů, Veronika se hodlá vydat na svou životní cestu.

Osud má však jiné plány, když Veronika překazí svůj vlastní pokus o únos s pomocí záhadného německého barona, který jí nabídne útočiště v péči svého přítele Stokera, samotářského a mrzoutského přírodovědce. Než jí však baron stačí prozradit, co ví o spiknutí proti ní, je nalezen zavražděný - a Veronika se Stokerem se tak jako obezřetní partneři vydávají po stopě nepolapitelného útočníka, aby se dopátrali zlovolné pravdy.

Vyjde na přelomu 2022-2023

The Collective.jpg

Obálka se připravuje

Alison Gaylin: The Collective

Jak daleko zajde truchlící matka, aby napravila tragickou křivdu?
Camille Gardnerová je truchlící - a rozzlobená - matka, která je i pět let po smrti své dcery stále posedlá privilegovaným mladým mužem, který je podle ní zodpovědný za její smrt.
Když její neuvážené jednání přitáhne pozornost tajné skupiny žen - Kolektivu -, je Camille vtažena do temné sítě, v níž tyto matky sdílejí své divoce odlišné příběhy o ztrátě i touhu po spravedlnosti ve světě, kde privilegia popírají odpovědnost a pachatelé z odcházejí bez úhony. Tyto ženy, poháněné vzájemným hněvem, organizují svou vlastní spravedlnost prostřednictvím přesných, anonymních, složitě naplánovaných a dokonale provedených vražd z pomsty, přičemž jednotlivé členky plní v každém plánu konkrétní a nedílnou úlohu.
Camille se snaží pochopit, zda se jedná o cvičení v hraní rolí, nebo o děsivou realitu, a musí se rozhodnout, zda jsou tyto ženy skutečně anděly pomsty, nebo monstry. Camille se do skupiny zaplétá stále hlouběji a dozvídá se pravdy o Kolektivu - a o sobě samé -, které možná nebude schopna přežít.

Vyjde na přelomu 2022-2023

SCC.jpg

Obálka se připravuje

Elizabeth Lim: Šest karmínových jeřábů

Šiori, jediná princezna Kiaty, má tajemství. V jejích žilách koluje zakázaná magie. Obvykle ji dobře skrývá, ale ráno v den zásnubního obřadu se Šiory přestane ovládat. Její chyba se zprvu zdá být šťastnou náhodou, která předejde nechtěné svatbě, ale zároveň upoutá pozornost Raikamy, její nevlastní matky.

Raikama má vlastní temnou magii a mladou princeznu vyžene, promění její bratry v jeřáby a varuje Šiori, že o tom nesmí nikomu říct, protože s každým slovem, které jí unikne ze rtů, jeden z jejích bratrů zemře.

Šiori, bez hlasu a sama, pátrá po svých bratrech a na své cestě odhalí spiknutí, jehož cílem je ovládnout trůn - spiknutí, které je ještě zvrácenější a proradnější, lstivější a složitější než Raikamina zrada. Jedině Šiori může dát království do pořádku, ale aby to dokázala, musí důvěřovat právě tomu chlapci, za kterého tak tvrdě bojovala, aby si ho nevzala. A musí přijmout magii, kterou se celý život učila zadržovat - bez ohledu na to, co ji to bude stát.

Vyjde na jaře 2023

To Kill a Kingdom.jpg

Obálka se připravuje

Alexandra Christo: To Kill a Kingdom

Princezna Lira je siréna z královského rodu a je ze všech nejsmrtonosnější. Ve své sbírce má srdce sedmnácti princů a je uctívána po celém moři. Dokud ji zvrat osudu nedonutí zabít příslušníka vlastního druhu. Aby mořská královna potrestala svou dceru, promění Liru v to, co se jim nejvíce hnusí - v člověka. Lira, zbavená své písně, musí do zimního slunovratu odevzdat mořské královně srdce prince Eliana, nebo navždy zůstat člověkem.
Oceán je jediné místo, které princ Elian nazývá domovem, přestože je dědicem nejmocnějšího království na světě. Lov sirén je víc než jen podivný koníček - je to jeho poslání. Když zachrání v oceánu topící se ženu, zjistí, že je něčím víc, než se zdá. Slíbí, že mu pomůže najít klíč k definitivnímu zničení celého siréního rodu - ale může jí věřit? A kolik dohod bude muset Elian vyjednat, aby zlikvidoval největšího nepřítele lidstva?

Vyjde na začátku roku 2023

Daughter of the Moon Goddess.jpg

Obálka se připravuje

Sue Lynn Tan: Dcera měsíční bohyně

Xingyin vyrůstá na Měsíci, je zvyklá na samotu a netuší, že se skrývá před obávaným Nebeským císařem, který její matku vyhnal za krádež elixíru nesmrtelnosti. Když však Xingyinina magie vzplane a její existence je odhalena, je nucena uprchnout z domova a zanechat matku za sebou.
Sama, bezmocná a vystrašená se vydává do Nebeského království, země plné zázraků a tajemství. V přestrojení se chopí příležitosti učit se po boku císařova syna, osvojí si lukostřelbu a magii, zatímco mezi ní a princem vzplane vášeň.
Aby zachránila svou matku, vydává se Xingyin na nebezpečnou výpravu, při níž se střetává s legendárními tvory a krutými nepřáteli na zemi i na nebi. Když se však objeví zrada a zakázaná magie ohrožuje království, musí se kvůli svému snu postavit nelítostnému Nebeskému císaři a uzavřít nebezpečnou dohodu, v níž se rozhoduje mezi ztrátou všeho, co miluje, a uvržením království do chaosu.

Vyjde na jaře 2023

flashback.jpg

Obálka se připravuje

Shannon Messenger: Flashback

Sophie Fosterová neví, čemu - nebo komu - věřit. A ve hře s tolika hráči může být největší chybou zaměřit se na špatnou hrozbu.

Když však Nespatřeni ukážou, že je Sophie mnohem zranitelnější, než si kdy dokázala představit, uvědomí si, že je čas změnit pravidla. Její mocné schopnosti ji mohou ochránit jen do určité míry. Aby se mohla postavit nelítostným nepřátelům, musí se naučit bojovat.

Bojový výcvik bohužel nemůže pomoci milovanému příteli, který čelí úplně jinému nebezpečí - kde jediné řešení zahrnuje jedno z největších rizik, jaké kdy Sophie a její přátelé podstoupili. A rozptýlení může být přesně to, na co nepřátelé čekali.

Vyjde v létě 2023

a-magic-steeped-in-poison.jpg

Obálka se připravuje

Judy I. Lin: A Magic Steeped in Poison

Jediné, co je pro Ning horší než ztráta matky, je vědomí, že je to její vina. To ona nevědomky uvařila jedovatý čaj, který ji zabil - jedovatý čaj, který teď hrozí, že připraví o život i její sestru Shu.

Když se Ning doslechne o soutěži, která má najít nejlepšího šen-nung-ši - mistra starobylého a magického umění přípravy čaje -, vydá se do císařského města, aby se zúčastnila. Vítěz získá od princezny laskavost, která může být pro Ning jedinou šancí, jak zachránit sestře život.

Ale mezi zrádnými soutěžícími, krvavou dvorskou politikou a záhadným (a pohledným) chlapcem se šokujícím tajemstvím může být ve skutečnosti ve větším nebezpečí právě Ning.

Vyjde na podzim 2023

Backstage Pass.jpg

Obálka se připravuje

Olivia Cunning - Backstage Pass

Pět úžasných mužů, jedna sexy žena a horečnatá romance...

Pro něj je život jen hudba a žádná hra...

Když Brian Sinclair, hlavní skladatel a kytarista nejžhavější metalové kapely na scéně, ztratí tvůrčí jiskru, bude zapotřebí nocí plných hříšné vášně, aby uvolnil svou nahromaděnou genialitu...

Ona je ta, která ho rozezní...

Když se sexy psycholožka Myrna Evansová vydá na turné s kapelou Sinners, snaží se ji svést každý kluk z kapely. Ale Brian je jediný, kterého chce dostat do svých rukou...

Nakonec divoké a šokující chování obou milenců vyburcuje celou kapelu k novým výšinám slávy... a hříchu...

Vyjde na podzim 2023

notes-on-an-execution.jpg

Obálka se připravuje

Danya Kukafka - Notes on an Execution

Ansel Packer má za dvanáct hodin zemřít. Ví, co udělal, a nyní čeká na popravu, stejný mrazivý osud, jaký před lety připravil všem těm dívkám. Ale Ansel nechce zemřít; chce být oslavován, chce být pochopen. Doufal, že to takhle neskončí, ne pro něj.

Prostřednictvím kaleidoskopu žen - matky, sestry, vyšetřovatelky z oddělení vražd - se dozvídáme příběh Anselova života. Setkáváme se s jeho matkou Lavender, sedmnáctiletou dívkou dohnanou k zoufalství; s Hazel, dvojčetem Anselovy ženy, nerozlučnou sestrou od narození, která je nucena bezmocně přihlížet, jak vztah její sestry hrozí pohltit je všechny; a konečně se Saffy, detektivkou z oddělení vražd, která je mu v patách a která zasvětila svůj život předvádění zlých mužů před spravedlnost. Zatímco čas běží, tyto tři ženy procházejí volbami, které vyvrcholí tragédií, a zkoumají trhliny, které po sobě taková zkáza nevyhnutelně zanechává.

Vyjde na podzim 2023