top of page

Připravujeme

DaughteroftheMoonGoddess-FINAL_CMYK_1.jpg

Sue Lynn Tan: Dcera Měsíční bohyně

Sing-jin vyrůstá na Měsíci, takže je uvyklá samotě, ale nemá nejmenší tušení, že je ukrývána před obávaným Nebeským císařem, který její matku vyhnal za krádež elixíru nesmrtelnosti. Když však magie Sing-jin vzplane a její existence je odhalena, je nucena uprchnout z domova a svou matku opustit. Sama, bezmocná a vystrašená, se vydává do Nebeského království, země plné zázraků a tajemství. Skrývajíc svou identitu, chopí se příležitosti trénovat po boku císařova syna, zdokonalí se v lukostřelbě a magii, zatímco se mezi ní a princem rozhoří vášeň.

 

Aby zachránila svou matku, vydává se Sing-jin na nebezpečnou výpravu, při níž se střetává s legendárními bytostmi a krutými nepřáteli. Když se však objeví zrada a zakázaná magie ohrožuje království, musí se kvůli svému snu postavit nelítostnému Nebeskému císaři a uzavřít nebezpečnou dohodu, v níž se rozhoduje mezi ztrátou všeho, co miluje, a uvržením království do chaosu.

Vyjde kolem 16.6. 2023

5179rDq8tDL._SX386_BO1,204,203,200_.jpg

Obálka se připravuje

Céline Person - Emma ne veut pas dépasser

Ema je velmi pilná holčička, ráda kreslí, která se snaží nikdy nepřetáhnout, takže v den, kdy se to stane, je zoufalá... a přesto se stane něco neslýchaného: vzlétne do oblak, kde se setká s neobyčejnými postavami. Poetický a originální příběh o zvědavosti, sebepřekonávání a tvořivosti.

Vyjde v srpnu 2023

9782317030796.jpg

Obálka se připravuje

Zvědavé oči, hbité nohy,
Mořští obři, ptáci z končin země,
Měkká srst, ostré drápy,
Pestrobarevná křídla nebo skvrnitá kůže...
Od hořící pouště až po ledové póly,
Od bujných džunglí po vyprahlé pouště,
Od hlubokých oceánů po tajemné lesy,
Poznáte nás?
Poetické dokumentární album, kde můžete hádat zvířata, obdivovat krásu přírody a pochopit důležitost její ochrany.

Vyjde v srpnu 2023

flashback.jpg

Obálka se připravuje

Shannon Messenger: Flashback

Sophie Fosterová neví, čemu - nebo komu - věřit. A ve hře s tolika hráči může být největší chybou zaměřit se na špatnou hrozbu.

Když však Nespatřeni ukážou, že je Sophie mnohem zranitelnější, než si kdy dokázala představit, uvědomí si, že je čas změnit pravidla. Její mocné schopnosti ji mohou ochránit jen do určité míry. Aby se mohla postavit nelítostným nepřátelům, musí se naučit bojovat.

Bojový výcvik bohužel nemůže pomoci milovanému příteli, který čelí úplně jinému nebezpečí - kde jediné řešení zahrnuje jedno z největších rizik, jaké kdy Sophie a její přátelé podstoupili. A rozptýlení může být přesně to, na co nepřátelé čekali.

Vyjde v srpnu 2023

image-20230523-130627.png

Thrity Umrigar - Cena Cti

Americko-indická novinářka Smita se vrací do Indie, aby tam natočila reportáž, ale nerada: už dávno se svou rodnou zemi opustila a neměla v úmyslu se tam vrátit. Při sledování případu Meeny - hinduistické ženy, kterou napadli členové její vlastní vesnice a její vlastní rodiny kvůli tomu, že se provdala za muslima - se Smita setkává se společností, v níž má tradice větší váhu než vlastní srdce, a s příběhem, který hrozí odhalit bolestná tajemství Smitiny vlastní minulosti. Zatímco osud Meeny visí na vlásku, Smita se snaží všemi možnými způsoby napravit situaci. Zároveň zjišťuje, že ji stále více přitahuje Mohan, indický muž, kterého potkává při plnění svého úkolu. 

Vyjde v srpnu 2023

Obálka se připravuje

Backstage Pass.jpg

Obálka se připravuje

Olivia Cunning - Backstage Pass

Pět úžasných mužů, jedna sexy žena a horečnatá romance...

Pro něj je život jen hudba a žádná hra...

Když Brian Sinclair, hlavní skladatel a kytarista nejžhavější metalové kapely na scéně, ztratí tvůrčí jiskru, bude zapotřebí nocí plných hříšné vášně, aby uvolnil svou nahromaděnou genialitu...

Ona je ta, která ho rozezní...

Když se sexy psycholožka Myrna Evansová vydá na turné s kapelou Sinners, snaží se ji svést každý kluk z kapely. Ale Brian je jediný, kterého chce dostat do svých rukou...

Nakonec divoké a šokující chování obou milenců vyburcuje celou kapelu k novým výšinám slávy... a hříchu...

Vyjde v září 2023

notes-on-an-execution.jpg

Obálka se připravuje

Danya Kukafka - Notes on an Execution

Ansel Packer má za dvanáct hodin zemřít. Ví, co udělal, a nyní čeká na popravu, stejný mrazivý osud, jaký před lety připravil všem těm dívkám. Ale Ansel nechce zemřít; chce být oslavován, chce být pochopen. Doufal, že to takhle neskončí, ne pro něj.

Prostřednictvím kaleidoskopu žen - matky, sestry, vyšetřovatelky z oddělení vražd - se dozvídáme příběh Anselova života. Setkáváme se s jeho matkou Lavender, sedmnáctiletou dívkou dohnanou k zoufalství; s Hazel, dvojčetem Anselovy ženy, nerozlučnou sestrou od narození, která je nucena bezmocně přihlížet, jak vztah její sestry hrozí pohltit je všechny; a konečně se Saffy, detektivkou z oddělení vražd, která je mu v patách a která zasvětila svůj život předvádění zlých mužů před spravedlnost. Zatímco čas běží, tyto tři ženy procházejí volbami, které vyvrcholí tragédií, a zkoumají trhliny, které po sobě taková zkáza nevyhnutelně zanechává.

Vyjde v říjnu 2023

the-little-squirrel-who-worried.jpg

Obálka se připravuje

Katie O´Donoghue - The Little Squirrel Who Worried

S  pomocí kamarádů se Malá Veverka odváží ven ze svého útulného pelíšku. Díky příběhu o Veverce a jejích dobrodružstvích v lese se malí i velcí čtenáři naučí techniky zvládání problémů a uvědomí si, že ačkoli se všichni někdy cítíme ustaraní, nemusíme těmto pocitům čelit sami.

Vyjde v říjnu 2023

a-magic-steeped-in-poison.jpg

Obálka se připravuje

Judy I. Lin - A Magic Steeped in Poison

Jediné, co je pro Ning horší než ztráta matky, je vědomí, že je to její vina. To ona nevědomky uvařila jedovatý čaj, který ji zabil - jedovatý čaj, který teď hrozí, že připraví o život i její sestru Shu.

Když se Ning doslechne o soutěži, která má najít nejlepšího šen-nung-ši - mistra starobylého a magického umění přípravy čaje -, vydá se do císařského města, aby se zúčastnila. Vítěz získá od princezny laskavost, která může být pro Ning jedinou šancí, jak zachránit sestře život.

Ale mezi zrádnými soutěžícími, krvavou dvorskou politikou a záhadným (a pohledným) chlapcem se šokujícím tajemstvím může být ve skutečnosti ve větším nebezpečí právě Ning.

Vyjde v říjnu 2023

A Pinch of Magic.jpg

Obálka se připravuje

Michelle Harrison - A Pinch of Magic

Betty Widdershinsová touží po dobrodružství, které ji zavede daleko od Crowstonu, ponurého ostrova, kde vždycky žila. Místo dobrodružství však Betty a její sestry Fliss a Charlie dostanou sadu kouzelných předmětů, z nichž každý má svou vlastní moc: ošuntělý pytel na koberce, sadu dřevěných panenek a zrcadlo v pozlaceném rámu. A tyto kouzelné předměty s sebou nesou své vlastní strašlivé tajemství: rodinu sester pronásleduje po generace trvající kletba, která jim brání opustit svůj ostrov - odejdou-li, čeká je smrt.

Sestry se vydávají na cestu, aby kletbu zlomily a navždy osvobodily svou rodinu. Poté, co narazí na tajemného vězně, který tvrdí, že jim dokáže pomoci, se však ocitnou ve velkém nebezpečí. A aby kletbu zlomily - a zůstaly naživu -, musí rozluštit záhadu starou několik staletí, která zahrnuje ztroskotání lodí, pašeráky a čarodějnictví nejnebezpečnějšího druhu. 

Vyjde v listopadu 2023

golden couple.jpg

Obálka se připravuje

Greer Hendricks a Sarah Pekkanen: The Golden Couple

Zdá se, že bohatí manželé Marissa a Matthew Bishopovi z washingtonského předměstí mají všechno - dokud Marissa není nevěrná. Pod slupkou dokonalosti se skrývá vztah rozervaný prací a nedostatkem intimity. Ona chce vše napravit kvůli jejich osmiletému synovi a proto, že svého muže miluje. Do hry vstupuje Avery Chambers.

Avery je terapeutka, která přišla o profesní licenci. Přesto jí to nebrání v tom, aby poskytovala poradenství lidem v krizi, i když se musí řídit jejími neortodoxními metodami. A Bishopovi jsou zoufalí.

Když vklouznou do Averyiných dveří a Marissa odhalí svou nevěru, události směřují ke krizi. Protože největší tajemství v místnosti jsou stále skryta a v ohrožení už není jen manželství.

Vyjde v lednu 2024

Last Rose of Shanghai.jpg

Obálka se připravuje

Weina Dai Randel - The Last Rose of Shanghai

V Japonci okupované Šanghaji jsou dva lidi z odlišných kultur svedeni dohromady osudem a láskou k hudbě...
1940. Aiyi Shao je mladá dědička a majitelka dříve populárního a okouzlujícího šanghajského nočního klubu. Ernest Reismann je nemajetný židovský uprchlík vyhnaný z Německa, outsider hledající útočiště ve městě, které se obává cizinců. Ztrácí téměř veškerou naději, dokud se nesetká s Aiyi. Když si Ernesta najme, aby hrál v jejím klubu na klavír, její vzdor vůči zvyklostem vyvolá senzaci. Díky jeho okamžité slávě se Aiyiin klub opět stane nejžhavějším místem v Šanghaji. Brzy si uvědomí, že je spojuje víc než jen vášeň pro jazz, ale jejich rozdíly se zdají být nepřekonatelné a Aiyi je zasnoubená s jiným mužem.
Jak se válka stupňuje, Aiyi a Ernest se ocitají rozděleni a jejich volba mezi láskou a přežitím je stále zoufalejší. Tváří v tvář zdrcující přesile se dá do pohybu řetězec událostí, které oběma navždy změní život.

Vyjde v dubnu 2024

a-venom-dark-and-sweet.jpg

Judy I. Lin - A Venom Dark and Sweet

Do království Dàxi přišlo velké zlo. Vyhnaný princ se vrátil, aby se chopil moci, a jeho nástupu na dračí trůn napomohly hromadné otravy, které drží lid ve strachu a nedůvěře.
Ning, mladá, ale mocná šen-nung-ši, vládkyně magie využívající starobylé a jemné umění výroby čaje, doprovodila princeznu Zhen do vyhnanství. Přidává se k nim princeznin věrný osobní strážce Ruyi a Ningova čerstvě uzdravená sestra Shu. Čtyři mladé ženy společně cestují po celém království a hledají spojence, kteří by jim pomohli vyhnat útočníky a získat zpět Zhenin právoplatný trůn.
Zlatý had však stále pronásleduje Ning v nočních můrách vizemi války a krveprolití. Probudilo se zlo, které je mnohem starší než malicherné lidské konflikty, a všechna magie v zemi možná nestačí na to, aby ho zastavila před pohlcením světa...

Obálka se připravuje

Vyjde v dubnu 2024

bottom of page